Blog

Rodzaje uszkodzeń karoserii w kolizjach i wypadkach drogowych

Uszkodzenia karoserii mogą wystąpić nawet w tych samochodach, które są darzone szczególną troską przez swoich właścicieli. Często dochodzi do nich z przyczyn niezależnych – w wyniku działania czynników atmosferycznych, takich jak grad, lub też stłuczki spowodowanej przed kierowcę innego pojazdu. Rysy i wgniecenia mogą powstać w wyniku zderzenia z nieruchomą przeszkodą, z biegiem czasu karoseria […]

Czytaj dalej

Na czym polega bezgotówkowa naprawa auta po wypadku?

Obowiązkiem każdego właściciela samochodu jest wykupienie polisy OC, która stanowi zabezpieczenie finansowe poszkodowanych w razie wypadku lub kolizji drogowej. Jeśli auto ulega uszkodzeniu, ubezpieczyciel sprawcy jest zobowiązany do likwidacji zaistniałej szkody. Jedną z form zadośćuczynienia jest wypłata odszkodowania. Jednak nie w każdym przypadku likwidacja szkody ma charakter gotówkowy.

Czytaj dalej

Wypłata odszkodowania z OC sprawcy wypadku – ile się na nią czeka?

W celu ochrony wszystkich użytkowników ruchu drogowego oraz pieszych, kierowca zobowiązany jest do wykupienia polisy OC. W praktyce oznacza to, że opłaca on składki o ustalonej wysokości, a ubezpieczyciel deklaruje, że poniesie koszt szkód spowodowanych przez niego podczas prowadzenia samochodu. Ubezpieczyciel pełni rolę gwaranta, że w przypadku obrażeń ciała lub strat majątkowych wynikających z winy […]

Czytaj dalej

W jakich sytuacjach można otrzymać odszkodowanie z AC?

Ubezpieczenie AC, czyli autocasco, jest to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne pojazdu. Niestety często nie jest ono opłacane, ponieważ nikt nie chce zakładać, że jego samochód poniesie jakąś szkodę. Podejście to nie jest słuszne, bo AC jest właśnie tą ochroną, która przydaje się w przypadku stłuczki z własnej winy, kradzieży czy uszkodzenia auta w wyniku działania sił […]

Czytaj dalej

W jaki sposób przebiega proces likwidacji szkody komunikacyjnej?

Przez likwidację szkody komunikacyjnej należy rozumieć wszystkie czynności, jakie są podejmowane przez ubezpieczyciela, dotyczące usuwania skutków kolizji drogowej lub wypadku. Proces likwidacji szkody rozpoczyna się w chwili zgłoszenia zdarzenia przez osobę poszkodowaną, a kończy wypłaceniem należnego odszkodowania. Jakie działania podejmuje ubezpieczyciel w trakcie likwidacji szkody komunikacyjnej?

Czytaj dalej

Jak często należy przeprowadzać odgrzybianie klimatyzacji?

Obecnie praktycznie wszystkie samochody wyposażone są w klimatyzację. Jest to udogodnienie dające znaczny komfort jazdy, szczególnie w dniach dużych upałów. Jednak to właśnie klimatyzacja sprawia, że w kanałach wentylacyjnych panuje duża wilgoć, a takie środowisko sprzyja rozwijaniu się bakterii i grzybów. Dowiedz się, jak często należy przeprowadzać odgrzybianie klimatyzacji.

Czytaj dalej

Samochód zastępczy – kiedy warto z niego skorzystać?

W przypadku niektórych zdarzeń drogowych niezwykle pomocne i jednocześnie niskobudżetowe będzie skorzystanie z możliwości wypożyczenia samochodu zastępczego. O jakich sytuacjach mowa? Na jak długo można otrzymać auto zastępcze?

Czytaj dalej

Jak wygląda proces uzyskania dopłaty do odszkodowania?

Gdy zdarzy nam się wypadek, często w ferworze emocji nie do końca wiemy, co zrobić. Przede wszystkim trzeba pamiętać o spisaniu oświadczenia zdarzenia i złożenia likwidacji szkody z OC sprawcy. Mimo że kosztorys będzie przeprowadzony przez urzędowego rzeczoznawcę, trzeba dołożyć starań, a możliwie precyzyjnie określić rodzaj doznanych szkód na oświadczeniu uczestników zdarzenia — może to […]

Czytaj dalej

Jakie usterki może wykazać diagnostyka komputerowa samochodu?

W warsztatach samochodowych jednym z podstawowych ofert, które można znaleźć dziś praktycznie w każdym szanującym się serwisie jest tzw. diagnostyka komputerowa. Na czym polega ta usługa? Jakie usterki pozwala wykryć? Czym kierować się przy wyborze miejsca, w którym wykona się odczyt?

Czytaj dalej

Czy pomoc drogowa jest dostępna również w dni świąteczne?

Pomoc drogowa to działalność gospodarcza, która świadczy usługi polegające na transportowaniu pojazdów poszkodowanych w wypadach drogowych lub wskutek awarii. Fachowcy oferują kompleksową usługę w awaryjnych sytuacjach.

Czytaj dalej