Blog

Jak często należy przeprowadzać odgrzybianie klimatyzacji?

Obecnie praktycznie wszystkie samochody wyposażone są w klimatyzację. Jest to udogodnienie dające znaczny komfort jazdy, szczególnie w dniach dużych upałów. Jednak to właśnie klimatyzacja sprawia, że w kanałach wentylacyjnych panuje duża wilgoć, a takie środowisko sprzyja rozwijaniu się bakterii i grzybów. Dowiedz się, jak często należy przeprowadzać odgrzybianie klimatyzacji.

Czytaj dalej

Samochód zastępczy – kiedy warto z niego skorzystać?

W przypadku niektórych zdarzeń drogowych niezwykle pomocne i jednocześnie niskobudżetowe będzie skorzystanie z możliwości wypożyczenia samochodu zastępczego. O jakich sytuacjach mowa? Na jak długo można otrzymać auto zastępcze?

Czytaj dalej

Jak wygląda proces uzyskania dopłaty do odszkodowania?

Gdy zdarzy nam się wypadek, często w ferworze emocji nie do końca wiemy, co zrobić. Przede wszystkim trzeba pamiętać o spisaniu oświadczenia zdarzenia i złożenia likwidacji szkody z OC sprawcy. Mimo że kosztorys będzie przeprowadzony przez urzędowego rzeczoznawcę, trzeba dołożyć starań, a możliwie precyzyjnie określić rodzaj doznanych szkód na oświadczeniu uczestników zdarzenia — może to […]

Czytaj dalej

Jakie usterki może wykazać diagnostyka komputerowa samochodu?

W warsztatach samochodowych jednym z podstawowych ofert, które można znaleźć dziś praktycznie w każdym szanującym się serwisie jest tzw. diagnostyka komputerowa. Na czym polega ta usługa? Jakie usterki pozwala wykryć? Czym kierować się przy wyborze miejsca, w którym wykona się odczyt?

Czytaj dalej

Czy pomoc drogowa jest dostępna również w dni świąteczne?

Pomoc drogowa to działalność gospodarcza, która świadczy usługi polegające na transportowaniu pojazdów poszkodowanych w wypadach drogowych lub wskutek awarii. Fachowcy oferują kompleksową usługę w awaryjnych sytuacjach.

Czytaj dalej

Na czym polega bezpośrednia likwidacja szkody?

Większość firm ubezpieczeniowych, które działają na rynku, uczestniczy w Programie Bezpośredniej Likwidacji Szkody. Daje to możliwość poszkodowanemu zgłoszenia stłuczki z pominięciem firmy ubezpieczeniowej sprawcy.

Czytaj dalej

Holowanie auta – jak robić to prawidłowo? 5 kluczowych porad

Z pewnością żaden kierowca nie chciałby tego, żeby jego auto zepsuło się na środku drogi i musiało być holowane. Niestety, tego rodzaju sytuacje czasem się zdarzają. Samochody to mimo wszystko tylko mechaniczne sprzęty, które mają swój czas i po iluś latach ulegają usterkom. W takich okolicznościach konieczne może być zaś holowanie. Na szczęście proces ten […]

Czytaj dalej

Walczymy o Twoje pieniądze mówiąc monopoliście: NIE!

Kontrowersyjna sytuacja na rynku ubezpieczeń i odszkodowań obliguje nas, jako firmę, która występuje w imieniu swoich klientów i do której mają oni pełne zaufanie, do głębokiej analizy i zajęcia stanowiska wobec niedorzeczności, jakie proponuje jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych. Według decyzji PZU, od 1 lipca br. każda naprawa pojazdu poddanego szkodzie komunikacyjnej winna odbyć się […]

Czytaj dalej